top of page
na storen widok.jpg
Szukaj
  • Mira Gosc Gosc

TERAPIA ON-LINE. CZY WARTO SPRÓBOWAĆ?Nie musisz już stać w korkach by przemieścić się z jednego końca miasta na drugi i dotrzeć do gabinetu Twojego terapeuty na czas. Nie musisz brać dnia wolnego w pracy, aby z odległego miasteczka lub wsi dojechać do Twojego psychologa. Wystarczy włączyć komputer i połączyć się z terapeutą za pośrednictwem linku poprzez ZOOM, GoogleMeet, czy jakąkolwiek inną platformę lub aplikację.


Proste, prawda?


Żyjemy w XXI wieku i nowoczesne technologie stanowią nieodłączną część naszego życia.

Idziesz do sklepu – płacisz telefonem.

Umawiasz się do lekarza – nikomu już nie chce się stać w kolejce do rejestracji, więc robimy to przez stronę internetową.

Kupujesz wakacje – używasz aplikacji linii lotniczych.

Chcesz obejrzeć film w trakcie podróży pociągiem? – odpalasz aplikację Netflix w telefonie, iPad’zie lub laptop’ie.

Twoi bliscy mieszkają na drugim końcu świata? – masz videocall, dzięki czemu poczujesz się bliżej ważnych dla Ciebie osób.


Jeśli więc przyzwyczailiśmy się już do tylu zmian, nowoczesnych rozwiązań, dlaczego nie spróbować terapii on-line?

Zobacz, ile udogodnień oferuje Ci ta metoda.

Oszczędzasz czas, albowiem umawiasz się przez aplikację.

Możesz połączyć się z dowolnego miejsca.

Twój terapeuta, Twój psycholog zawsze będzie blisko Ciebie bez względu na to, czy chodzi o terapię w Warszawie, o terapię we Wrocławiu, Poznaniu, czy ma to być terapia w Gdańsku, albo nawet w innym kraju.

Twój terapeuta zaoferuje Ci najwyższej jakości pomoc i wsparcie psychologiczne, uwagę oraz czas.

Nie będziesz się musiał/-a martwić o autobus, który właśnie uciekł z przed nosa, tłok, znajome twarze w poczekalni czy, że ktoś zobaczy Cię wychodzącego/ wychodzącą z gabinetu z zapłakanymi oczami.

Możesz połączyć się z najdogodniejszego, najbezpieczniejszego dla Ciebie miejsca, co dostarczy Ci przede wszystkim poczucia komfortu – tak ważnego w terapii.


Tysiące osób zdecydowało się już na terapię przez Internet i istnieją naukowe dowody na jej skuteczność.


Właśnie terapia on-line stała się tematem badań i rozważań naukowców klinicznych z Uniwersytetu w Zürich’u.

Obserwacji poddano 63 klientów korzystających z pomocy psychologicznej w związku z objawami takimi jak: lęk, zaburzenia nastroju, smutek, poczucie beznadziejności, spadek energii etc.

Połowa tej grupy uczęszczała na terapię w formie stacjonarnej. Druga polowa natomiast przeszła proces terapeutyczny on-line.

Analizując wyniki badań profesor Andreas Maercer zwrócił szczególna uwagę na fakt, iż pod koniec procesu leczenia u 53% pacjentów poddanych terapii on-line zaobserwowany znaczny spadek objawów depresji.

Aby zaoferować kompletny obraz tego procesu warto podkreślić, że 96% pacjentów poddanych terapii on-line, uznało kontakt z terapeutą za bliski i „osobisty”.


Do pozytywnych konkluzji doszli również autorzy publikacji z czerwca 2015 roku R. E. Acierno, R.H.Johnson, którzy poddali analizie 154 weteranów wojen w Wietnamie, a także w Iraku.

Głównym celem badania było uzyskanie odpowiedzi na pytanie dotyczące skuteczności terapii on-line w pracy metodą Przedłużonej Ekspozycji (PE), a zatem oferowania pomocy tej konkretnej metody terapeutycznej poprzez komunikatory internetowe, z pacjentami, u których stwierdzono objawy stresu pourazowego (PTSD).

Rezultaty niniejszych badań dostarczają klarownych dowodów świadczących o bezpieczeństwie i efektywności terapii on-line, która oferuje utrzymanie najwyższych standardów pomocy psychologicznej.
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Stres

Stres to stan, którego doświadczamy wszyscy. Jest naturalną i nieuniknioną odpowiedzią na bodziec wewnętrzny lub zewnętrzny.

コメント


bottom of page