top of page
na storen widok.jpg
Szukaj

TERAPIA ON-LINE. CZY WARTO SPRÓBOWAĆ?

Mira Gosc Gosc


Nie musisz już stać w korkach by przemieścić się z jednego końca miasta na drugi i dotrzeć do gabinetu Twojego terapeuty na czas. Nie musisz brać dnia wolnego w pracy, aby z odległego miasteczka lub wsi dojechać do Twojego psychologa. Wystarczy włączyć komputer i połączyć się z terapeutą za pośrednictwem linku poprzez ZOOM, GoogleMeet, czy jakąkolwiek inną platformę lub aplikację.


Proste, prawda?


Żyjemy w XXI wieku i nowoczesne technologie stanowią nieodłączną część naszego życia.

Idziesz do sklepu – płacisz telefonem.

Umawiasz się do lekarza – nikomu już nie chce się stać w kolejce do rejestracji, więc robimy to przez stronę internetową.

Kupujesz wakacje – używasz aplikacji linii lotniczych.

Chcesz obejrzeć film w trakcie podróży pociągiem? – odpalasz aplikację Netflix w telefonie, iPad’zie lub laptop’ie.

Twoi bliscy mieszkają na drugim końcu świata? – masz videocall, dzięki czemu poczujesz się bliżej ważnych dla Ciebie osób.


Jeśli więc przyzwyczailiśmy się już do tylu zmian, nowoczesnych rozwiązań, dlaczego nie spróbować terapii on-line?

Zobacz, ile udogodnień oferuje Ci ta metoda.

Oszczędzasz czas, albowiem umawiasz się przez aplikację.

Możesz połączyć się z dowolnego miejsca.

Twój terapeuta, Twój psycholog zawsze będzie blisko Ciebie bez względu na to, czy chodzi o terapię w Warszawie, o terapię we Wrocławiu, Poznaniu, czy ma to być terapia w Gdańsku, albo nawet w innym kraju.

Twój terapeuta zaoferuje Ci najwyższej jakości pomoc i wsparcie psychologiczne, uwagę oraz czas.

Nie będziesz się musiał/-a martwić o autobus, który właśnie uciekł z przed nosa, tłok, znajome twarze w poczekalni czy, że ktoś zobaczy Cię wychodzącego/ wychodzącą z gabinetu z zapłakanymi oczami.

Możesz połączyć się z najdogodniejszego, najbezpieczniejszego dla Ciebie miejsca, co dostarczy Ci przede wszystkim poczucia komfortu – tak ważnego w terapii.


Tysiące osób zdecydowało się już na terapię przez Internet i istnieją naukowe dowody na jej skuteczność.


Właśnie terapia on-line stała się tematem badań i rozważań naukowców klinicznych z Uniwersytetu w Zürich’u.

Obserwacji poddano 63 klientów korzystających z pomocy psychologicznej w związku z objawami takimi jak: lęk, zaburzenia nastroju, smutek, poczucie beznadziejności, spadek energii etc.

Połowa tej grupy uczęszczała na terapię w formie stacjonarnej. Druga polowa natomiast przeszła proces terapeutyczny on-line.

Analizując wyniki badań profesor Andreas Maercer zwrócił szczególna uwagę na fakt, iż pod koniec procesu leczenia u 53% pacjentów poddanych terapii on-line zaobserwowany znaczny spadek objawów depresji.

Aby zaoferować kompletny obraz tego procesu warto podkreślić, że 96% pacjentów poddanych terapii on-line, uznało kontakt z terapeutą za bliski i „osobisty”.


Do pozytywnych konkluzji doszli również autorzy publikacji z czerwca 2015 roku R. E. Acierno, R.H.Johnson, którzy poddali analizie 154 weteranów wojen w Wietnamie, a także w Iraku.

Głównym celem badania było uzyskanie odpowiedzi na pytanie dotyczące skuteczności terapii on-line w pracy metodą Przedłużonej Ekspozycji (PE), a zatem oferowania pomocy tej konkretnej metody terapeutycznej poprzez komunikatory internetowe, z pacjentami, u których stwierdzono objawy stresu pourazowego (PTSD).

Rezultaty niniejszych badań dostarczają klarownych dowodów świadczących o bezpieczeństwie i efektywności terapii on-line, która oferuje utrzymanie najwyższych standardów pomocy psychologicznej.




 
 

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Dziwny to świat...

Dziwny to świat, gdzie głównie tęskni się za tym, czego nie ma, kim się nie będzie…

Depresja u Nastolatków

Depresja kojarzy się ze smutkiem, brakiem energii. U nastolatków może jednak objawiać się w zupełnie inny sposób.

Comments


bottom of page